Ostatni numer

Wiara i Zycie 08

Wiara i Zycie 08-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Grudzień to miesiąc radosny, ponieważ obchodzimy w nim Święta Bożego Narodzenia. O tym, co znaczą te Święta piszemy w tym numerze. Jest też kilka słów o Adwencie jako czasie duchowego przygotowania do nich. Można również znaleźć kilka słów o wpływie gier komputerowych na rozwój dzieci… Zachęcamy także do dalszej części artykułu o przeziębieniu, są w nim cenne wskazówki jak sobie z nim radzić, gdy ono nas dopadnie. A na koniec miesiąca można zerknąć do strony o Sylwestrze :)

 

 

 

Wiara i Zycie 07

Wiara i Zycie 07-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Miesiąc listopad skłania nas do refleksji nad życiem. 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, zaś 2 dnia tego miesiąca wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dajemy na wypominki, idziemy na groby i zastanawiamy się nad życiem po śmierci. Modlimy się za zmarłych, a sami dążymy do świętości. W naszej czasopiśmie można poczytać właśnie o tym jaki jest święty, jak samemu można się uświęcić za życia. Są także artykuły o wierze (2 część), o Matce Bożej (też 2 część) oraz o tym jak sobie poradzić ze zmęczeniem.

 

 

 

Wiara i Zycie 05

Wiara i Zycie 05-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tym miesiącu zachęcamy Was do przeczytania artykułu o przepięknej Majorce. Zapraszamy także do lektury biografii niezwykłego świętego – Ojca Pio. Dla osób zastanawiających się nad przyszłym mężem czy żoną, polecamy artykuł o wyborze partnera życiowego, a dla mężatek planujących dziecko lub będących w stanie błogosławionym kilka słów o tym co można robić, a czego nie powinno się w czasie ciąży.

 

 

 

Wiara i Zycie 06

Wiara i Zycie 06-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W październiku w Kościele codziennie odmawia się Różaniec. My też o nim piszemy. Zachęcamy do poczytania artykułu o WIERZE, w którym zastanawiamy się, czy istnieje ktoś taki jak wierzący niepraktykujący. Warto także zapoznać się z tekstem o naszych opiekunach – Aniołach Stróżach, którzy mają swój dzień właśnie w tym miesiącu. Rozpoczynamy również cykl artykułów o Matce Bożej i Jej związku z Eucharystią. Bardzo ciekawy także jest artykuł o spowiedzi małżeńskiej oraz kilka słów o Św. Teresce z Lisieux.

 

Wiara i Zycie 04

Wiara i Zycie 04-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W miesiącu lipcu i sierpniu mamy dla Was artykuł o rodzinie – o tym jak ważne jest wzrastanie w niej i rozwijanie. Zapraszmy do przeczytania artykułów o opalaniu i bezpiecznej jeździe samochodem. Spragnionym modlitwy w drodze polecamy pielgrzymkę do Częstochowy. Opisyjemy też trzech świętych mających swoje wspomnienia w te wakacyjne miesiące. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

 

Słowo dnia