Ostatni numer

Wiara i Zycie 14

Wiara i Zycie 14-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Tym razem przedstawiamy kilka ważnych słów o niebezpiecznej homeopatii. Warto dowiedzieć się skąd ona pochodzi i czy na pewno stosowanie jej jest właściwe. W tym numerze została opisana także postać bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszych czasów. Warto poczytać o zagrożeniach płynących z muzyki współczesnej oraz o tym jak dobrze i stosownie się ubierać. Polecamy również cytaty świętych... Na koniec proponujemy zajrzeć do słów o modlitwie nieustannej, które dotyczą każdego z nas.

 

 

 

Wiara i Zycie 13

Wiara i Zycie 13-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Idzie jesień..., ale oby w naszych duszyczkach zawsze była wiosna. Dlatego zapraszam Was do przeczytania na początek artykułu o szczęściu. W końcu każdy z nas go szuka... Warto też zaznajomić się z podejściem do zdobywania wiedzy i z mało znaną postacią – św. Gerardem Majellą. Dla tych co mają dzieci (także te jeszcze nienarodzone) polecam artykuł o Różańcu Rodziców. Ważne jest także to abyśmy wiedzieli czego się strzec w dzisiejszych czasach – rozpoczynamy cykl artykułów o okultyźmie. Dla zgłodniałych kilka słów o mało docenianym jabłku :)

 

 

 

Wiara i Zycie 11

Wiara i Zycie 11-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Wiosna już pełną parą... na dworzu cieplutko i radośnie, aż chce się żyć! W tych wiosennych miesiącach zapraszamy Was do przeczytania kilku ciekawych artykułów, przede wszystkim o sektach, aby nie wpaść w ich sidła, ale także o wielkim młodym świętym – Dominiku Savio, którego warto naśladować i mieć za orędownika w niebie. Tekst o ekologii też jest warty polecenia oraz artykuł o cudownym medaliku, z którym Matka Boża związała wielkie łaski. Można też zastanowić się nad człowieczeństwem...

 

 

 

Wiara i Zycie 12

Wiara i Zycie 12-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Są wakacje, ale także w tym czasie warto zadbać o swój rozwój duchowy. Proponujemy zaznajomić się z artykułami, które mogą być szczególnie interesujące, to jest Dowody na istnienie Boga, Słowo Kościoła o Kobiecie czy Kryzysy małżeńskie. Dla odprężenia polecamy artykuł o kręgosłupie – może właśnie nadszedł czas aby trochę poćwiczyć na świeżym powietrzu? Warto też wiedzieć co to jest szkaplerz karmelitański i poświęcić chwilę na lekturę o chrzcie świętym. Może ktoś z Was będzie chrzestnym w najbliższym czasie albo zaniesie do chrztu swoje własne dziecko?

 

 

 

Wiara i Zycie 10

Wiara i Zycie 10-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Idzie wiosna, a z nią budzi się życie. Idą Święta, i my także budzimy się do nowego życia. Chodzimy na rekolekcje, przygotowujemy się do najważniejszych Świąt w Roku, podczas których obchodzimy pamiątkę Zmartwychwstania Naszego Pana. W tym numerze zapraszamy do poczytania artykułu o radości wielkanocnej oraz o witaminkach na wiosnę. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Gdyby jutra nie było” oraz do zastanowienia się nad cierpieniem. Przede wszystkim zaś polecamy artykuł o Dniu świętości życia.

 

 

 

Słowo dnia