Ostatni numer

Wiara i Zycie 25

Wiara i Zycie 25-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W jesiennoziomowych miesiącach warto sięgnąć po lekturę Pisma Świętego i wsłuchać się w słowa, które Bóg do nas kieruje. Zachętą niech będą „Cytaty z Biblii”. Polecam artykuł o wychowaniu po katolicku, który może stać się cenną wskazówką dla wielu rodziców w formowaniu naszych pociech. Zapraszam również do zapoznania się z wiedzą o zagrożeniach duchowych, których części zapewne nie jesteśmy świadomi. Warto też sięgnąć do biografii bł. Anny Katarzyny Emmerich, na podstwie której objawień powstał film „Pasja”.

 

 

 

Wiara i Zycie 24

Wiara i Zycie 24-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W letnich miesiącach mamy więcej czasu na odpoczynek, a zatem łatwiej nam sięgnąć po ciekawe artykuły :). Na początek zapraszam do lektury żywotów: św. Dominika, bł. Władysława i Marty Robin. Polecam także artykuł o roli uczuć, przydatny każdemu z nas. Warto dowiedzieć się również czegoś o kwasach omega-3 i ich istotnym wpływie na nasz organizm. Czytelników, którzy poszukują obecnie swojej drogi życiowej, zachęcam do przeczytania kilku słów o powołaniu, a wszystkich do artykułu o przebaczeniu. Można też skorzystać z podstawowych informacji o apteczce.

 

 

 

Wiara i Zycie 22

Wiara i Zycie 22-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W czasie zbliżającej się piątej rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca gorąco polecam strony poświęcone wychowaniu, które zostały opatrzone cytatami naszego niezapomnianego Rodaka. Ponadto zachęcam do lektury tekstów o poście, z którymi szczególnie warto się zapoznać ze względu na przeżywany obecnie okres liturgiczny. Zainteresowanych spotkaniami religijnymi zapraszam do przeczytania kilku słów o Taizé; podróżnikom proponuję Szkice z Tatr. Wszystkich zaś zachęcam do rozważania Drogi Krzyżowej, jako jednej z praktyk Wielkiego Postu.

 

Wiara i Zycie 23

Wiara i Zycie 23-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Na początek zapraszam do podróży po Rzymie, którą możemy przebyć w ślad za autorem artykułu o świętym mieście. Małżonkom, którzy mają problemy z poczęciem dziecka, polecam kilka słów o naprotechnologii – nowoczesnej metodzie leczenia niepłodności. Warto zapoznać się także z właściwościami miodu, pomocnego w problemach z sercem, z gardłem, a także w walce z innymi trudnościami zdrowotnym. Na zakończenie polecam wzruszające świadectwo Moniki – o tym, jak Bóg działa cuda i sprawia, że modlitwa innych ludzi zostaje wysłuchana.

 

Wiara i Zycie 21

Wiara i Zycie 21-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tym czasie – Roku Kałańskiego – gorąco polecamy artykuł o św. Janie Marii Vianney’u – patronie proboszczów, a nawet całego duchowieństwa (od niedawna). Postać ta oraz jej mądre słowa niech pobudzają nas do głębszego zawierzenia Bogu i dążenia do świętości. Polecamy także kilka słów o Duchu Świętych, do którego warto się modlić, oraz tekst o książce „Opowieści z Narnii” – zwłaszcza dla rodziców może on być cenną wskazówką w doborze literatury dla swoich pociech.

 

Słowo dnia