Numer 4 - Listopad - Grudzień

WiZ numer04 okladkaWiZ numer04 trescWitamy Was w czwartym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tych wyjątkowych dniach 1-2 listopada szczególnie bliskie jest nam myślenie o sprawach najważniejszych. Budzi się w naszych duszach pragnienie życia wiecznego.
Musimy pamiętać, że oprócz odwiedzania grobów i zapalenia zniczy, nasi bliscy zmarli czekają przede wszystkim na naszą modlitwę. O tym, jak możemy pomóc duszom przebywającym w czyśćcu piszemy na łamach naszego pisma.
„Bóg pragnie, aby wszyscy byli święci. Miejcie świętą ambicję być świętymi, tak jak On jest święty!”. Warto wziąć sobie do serca te słowa Jana Pawła II i brać przykład ze świętych.

Czytaj dalej

Numer 3 - Wrzesień - Październik 2019

WiZ numer03 okladkaWiZ numer03 trescWitamy Was w trzecim numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Numer ten jest w dużej mierze poświęcony aniołom, o których istnieniu nie zawsze pamiętamy. Warto pójść za radą wielkiego papieża św. Leona, który powiedział do wszystkich chrześcijan: „Zaprzyjaźnijcie się z aniołami” i przeczytać artykuł poświęcony tym wspaniałym sługom Bożym, którzy mogą przynieść nam skuteczną pomoc w wielu sytuacjach naszego życia.
Zachęcamy również do zapoznania się z piękną inicjatywą modlitewną, jaką jest Różaniec Rodziców w intencji dzieci.
Warto przeczytać wywiad ze znanym wykładowcą Jackiem Pulikowskim na temat tego, czym dla każdego z nas może być świętość.

Czytaj dalej

Numer 2 - Lipiec - Sierpień 2019

WiZ numer02 okladkaWiZ numer02 trescWitamy Was w drugim numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Obecny numer jest poświęcony rodzinie – miejscu, w którym rozpocząć się powinno każde ludzkie życie, gdzie spędziliśmy dzieciństwo i młodość, a które powinno być ogniskiem miłości i przebaczenia.
Zachęcamy do przeczytania na ten temat już na pierwszych stronach pisma.

W dalszej kolejności polecamy artykuł o szkaplerzu karmelitańskim (tzw. szacie Maryi), do którego noszenia zachęca nas sama Matka Boża, dając wspaniałe obietnice, tym którzy będą go nosić na sobie do końca życia.

Czytaj dalej

Numer 1 - Maj - Czerwiec 2019

WiZ numer01 okladkaWiZ numer01 trescWitamy Was w pierwszym drukowanym numerze czasopisma „Wiara i życie”. Od 2007 r. nasze pismo ukazywało się na stronie internetowej www.wiaraizycie.pl i niektórzy z Was być może już się z nim zetknęli. Obecnie znajdziecie je w wersji drukowanej w wybranych parafiach, a w wersji elektronicznej do pobrania na tej stronie.
Pragniemy zainteresować Was wartościowymi artykułami dotyczącymi spraw wiary, a także tekstami bliskimi naszemu życiu codziennemu.
W naszym czasopiśmie łączymy tematy ważne dla ducha z naszymi zwykłymi radościami i troskami, dlatego obok tekstów o życiu duchowym znajdą się artykuły o psychologii, zdrowiu i miejscach wartych zobaczenia.

Czytaj dalej

Wtedy powiedz im: Tak mówi Pan Bóg: Oto biorę drewno Józefa, które jest w ręce Efraima oraz plemion Izraela, jego sprzymierzeńców, i przykładam je do drewna Judy, i czynię je jednym drewnem po to, by w ręku moim byli jedno.
A drewna, na których będziesz pisał, będą przed ich oczami w twym ręku.

[Ez 37, 19-10]

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać