Ostatni numer

Wiara i Zycie 40

Wiara i Zycie 40 tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Witam Was w 40-tym (specjalnym) numerze czasopisma Wiara i życie i zapraszam do lektury. Bardzo się cieszę że wyszło już tyle numerów :).

W obecnym czasie gorąco polecam artykuł o Domach Modlitwy św. Jana Pawła II, o które prosił nasz św. Papież przez Alicję Marię (min. 100 domów/diecezję).

Zachęcam też do zapoznania się z artykułami: o Sercu Maryi oraz o niemowlęctwie duchowym, które mogą być wielką pomocą w drodze do Boga. W domu niezwykle wartościowe mogą okazać się sakramentalia, takie jak woda, sól, olej i świecie egzorcyzmowane opisane na kartach tego czasopisma.

Zachęcam gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 39

Wiara i Zycie 39 tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Witam Was w kolejnym numerze czasopisma. Badzo się cieszę że udało się go wydać.

Szczególnie polecam artykuł o zawierzeniu Matce Bożej oraz o Kapłanach, którzy dla nas – katolików – są nieocenionym Darem Bożym.

Dla zamartwiających się różnymi życiowymi sytuacjami ważne okaże się orędzie Jezusa do ks. Don Dolindo przedstawione w Akcie oddania przeciw niepokojom.

Warto też zapoznać się z bardzo cennymi lekturami – jednej o niezwykłym życiu Maryi, drugiej o mocy modlitwy za dzieci.

Gorąco polecam także środowe nabożeństwo do Św. Józefa.

Zachęcam gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 38

Wiara i Zycie 38 tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

{multithumb}W kolejnym numerze czasopisma szczególnie polecamy artykuł o sakramencie pojednania, związanym z wizją Cataliny Rivas. Ciekawy jest również artykuł o rozważaniu Męki Pańskiej które jest zalecane każdemu w drodze do Boga dla przebłagania za grzechy własne i innych ludzi oraz w uproszeniu potrzebnych łask.

Warto zaznajomić się z bardzo zdrową roślinką – Moringą :).

Dla dzieci prezentujemy bajeczkę o świętym Franciszku, a dla każdego Litanię Pokory św. Tomasza a Kampisa.

Zachęcamy gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 37

Wiara i Zycie 37-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W wakacyjnym numerze czasopisma szczególnie polecamy artykuł o Wielkiej Nowennie Fatimskiej, do której odprawiania zaproszony jest każdy z nas :)

Warto zapoznać się z filmem „Niebo istnieje... naprawdę” – jest on zdolny poruszyć nasze serca...

Dla rodziców wartościowy może się okazać artykuł o edukacji domowej, a dla małżonków – o dialogu małżeńskim.

Mimo wakacji warto nie rozstawać się z treściami religijnymi, bo jak wiadomo: nie ma odpoczynku od Pana Boga :)

Zachęcamy gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 36

Wiara i Zycie 36-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W wiosennym numerze szczególnie polecamy artykuł o milczeniu, związany z Wielkim Postem, który obecnie przeżywamy.

W związku z nadchodzącą Uroczystością św. Józefa warto przeczytać to co inni święci powiedzieli o tymże świętym.

Dla rodziców polecam artykuł o miłości rodzicielskiej, a dla każdego z Was kilka słów o szczęściu wiecznym w Niebie.

Na dodatek dla naszych milusińskich [i nie tylko :)] polecamy film warty obejrzenia „Największy z cudów”.

Zachęcamy gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 35

Wiara i Zycie 35-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W jesiennym numerze szczególnie polecamy artykuł o przeżywaniu Mszy Świętej (możemy się o tym dowiedzieć z objawień Cataliny Rivas) oraz porady, jak mówić dzieciom w różnym wieku o miłości i czystości. Warto też zapoznać się z Różańcem Siedmiu Boleści (zwłaszcza w miesiącu październiku) i zerknąć do tekstu opowiadającego, co czeka nas w czyśćcu i jak możemy zmienić życie, aby trafić prosto do nieba.

Z myślą o rodzicach przedstawiamy kilka niebezpiecznych pod względem duchowym zabawek dla dzieci.

Zachęcamy gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 34

Wiara i Zycie 34-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W wakacyjnym numerze szczególnie polecam artykuł o błogosławieństwie, ważny zwłaszcza dla rodziców.
Godny polecenia może być także tekst o mało znanym, a skutecznym świętym – świętym Charbelu.
Warto zapoznać się ze słowami Jezusa i osób świętych dotyczącymi przeżywania i wartości Mszy świętej – może skłonią kogoś do częstszego w niej uczestnictwa...
Dla rodziców polecam także artykuł o zagrożeniach duchowych oraz kolejną część z serii Biblia a finanse, a dla dzieci – małych i dużych – kilka słów o czwartym przykazaniu.

Zachęcamy gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 33

Wiara i Zycie 33-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tych cieplejszych miesiącach szczególnie zachęcamy do spojrzenia na nowo na Boże Miłosierdzie, którego święto wyznaczone jest na drugą niedzielę po Wielkanocy (w tym roku na 7 kwietnia).

Warto zapoznać się z artykułem o cnotach, które mogą nam pomóc dojść do świętości.

Polecamy także opowieść o historii kultu Maryi oraz historie świętej Gemmy i świętego Marcina (artykuł o którym, w formie opowiadania, został specjalnie przygotowany dla dzieci).

Z tekstu o ludziach niewidomych można dowiedzieć się ważnych i ciekawych rzeczy o ich świecie.

Zachęcamy gorąco do lektury.

 

Wiara i Zycie 32

Wiara i Zycie 32-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W zimowym numerze szczególnie polecamy zapoznać się z artykułem dotyczącym
dziadków i straszych osób, którym należy się szacunek i wdzięczność.

Warto przeczytać trzy świadectwa: o poczęciu dziecka w rodzinie, o Mediugorje i o nowennie pompejańskiej, którą każdy może się modlić we własnej potrzebie.

Polecamy także zerknąć do tekstu o II przykazaniu dekalogu i słów na temat Mszy świętych wieczystych, które można zamówić jako prezent dla swoich bliskich, a jednocześnie wesprzec finansowo misje.

 

Wiara i Zycie 31

Wiara i Zycie 31-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W jesiennym numerze szczególnie polecamy artykuł dotyczący pierwszego przykazania dekalogu, będący początkiem cyklu artykułów o dziesięciu przykazaniach oraz teksty poświęcone łasce uświęcającej i o moralnej ocenie transplantacji.

Warto zapoznać się z nieznanym wielu osobom ciekawym sakramentalium – medalikiem Św. Benedykta, chroniącym przed złymi mocami.

Dla kobiet zamieściliśmy kilka słów o ekologicznych i praktycznych orzechach piorących, a dla podróżników artykuł o Szkocji.

Kto zaś pragnie wejść w historyczny nurt, niech zapozna się z Manuelem I Komnenem.

 

Wiara i Zycie 29

Wiara i Zycie 29-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W wiosennym numerze kontynuujemy temat finansów. Tym razem dotyczy on oszczędzania. Dla rodziców z dziećmi gorąco polecamy artykuł Wychowanie religijne dzieci – jest w nim mowa o tym, że już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój wiary naszych pociech. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem o Aniołach, gdzie przedstawiona jest wizja Marty od Jezusa i św. Mechtyldy. Dla każdego polecamy artykuł o Komunii Duchowej. W tym miesiącu prezentujemy też ciekawe książki wydawnictw religijnych. Święta Rita niech będzie wzorem dla żon i matek.

 

Wiara i Zycie 30

Wiara i Zycie 30-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W wakacyjnym numerze polecamy zapoznanie się z modlitwą wstawienniczą, którą warto praktykować. Polecamy artykuł o rodzinie wielodzietnej i świadectwo jednego Taty dotyczące cudu narodzin córki. Dla podróżników proponujemy odwiedzenie Sanktuarium w Wąwolnicy
z cudowną figurą Matki Bożej Kębelskiej. Polecamy też ciekawe książki wydawnictwa Vocatio, a także bajki bez przemocy pani Jolanty Horodeckiej-Wieczorek. Niech święta Mechtylda wspiera nas na drodze do Nieba.

 

Wiara i Zycie 28

Wiara i Zycie 28-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W jesiennym numerze czasopisma kontynuujemy temat o finansach. Polecamy zapoznać się z ciekawą postacią – Glorią Polo, opowiadającą swoje przeżycia z zaświatów. Warto dowiedzieć się, dlaczego ważne są relacje między małżonkami i o sposobach na kryzys. Kobietom w stanie błogosławionym polecamy modlitwę do Matki Bożej z Guadalupe – patronki życia poczętego. W tym numerze zamieszczamy także ciekawe świadectwo Eli o nowotworze. Dla każdego artykuł o świętowaniu niedzieli oraz modlitwa „Jezu, Ty się tym zajmij”. Na zimę warto sięgnąć po orzechy :)

 

Wiara i Zycie 27

Wiara i Zycie 27-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z Objawieniem Boga Ojca przekazanym Matce Eugenii E. Ravasio w 1932 roku. Objawienie to uznane zostało przez Kościół za wiarygodne. Dla młodych mam (i nie tylko) polecamy artykuł „Najlepszy zawód: MAMA”. Warto także zapoznać się z – zapomnianym w obecnych czasach – kierownictwem duchowym, dzięki któremu (jeśli się na nie otworzymy) nasza droga do świętości będzie przez nas lepiej zrozumiana i pielęgnowana. Proponujemy również kolejny artykuł z cyklu Biblia a finanse.

 

Wiara i Zycie 26

Wiara i Zycie 26-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W wiosennych miesiącach rozpoczynamy cykl artykułów „Biblia a finanse” przydatny każdemu, kto zarabia pieniądze. Zachęcamy do zapoznania się z rekolekcjami zwanymi Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym . Polecamy także odwiedzić niezwykłe Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Oborach. Narzeczonym oraz osobom, które nie żyją jeszcze w związkach małżeńskich, proponujemy przeczytanie artykułu o czystości przedmałżeńskiej. Warto również zapoznać się z życiorysem i fragmentami wypowiedzi św. Joanny Beretty Molli.

 

 

 

Wiara i Zycie 25

Wiara i Zycie 25-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W jesiennoziomowych miesiącach warto sięgnąć po lekturę Pisma Świętego i wsłuchać się w słowa, które Bóg do nas kieruje. Zachętą niech będą „Cytaty z Biblii”. Polecam artykuł o wychowaniu po katolicku, który może stać się cenną wskazówką dla wielu rodziców w formowaniu naszych pociech. Zapraszam również do zapoznania się z wiedzą o zagrożeniach duchowych, których części zapewne nie jesteśmy świadomi. Warto też sięgnąć do biografii bł. Anny Katarzyny Emmerich, na podstwie której objawień powstał film „Pasja”.

 

 

 

Wiara i Zycie 24

Wiara i Zycie 24-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W letnich miesiącach mamy więcej czasu na odpoczynek, a zatem łatwiej nam sięgnąć po ciekawe artykuły :). Na początek zapraszam do lektury żywotów: św. Dominika, bł. Władysława i Marty Robin. Polecam także artykuł o roli uczuć, przydatny każdemu z nas. Warto dowiedzieć się również czegoś o kwasach omega-3 i ich istotnym wpływie na nasz organizm. Czytelników, którzy poszukują obecnie swojej drogi życiowej, zachęcam do przeczytania kilku słów o powołaniu, a wszystkich do artykułu o przebaczeniu. Można też skorzystać z podstawowych informacji o apteczce.

 

 

 

Wiara i Zycie 23

Wiara i Zycie 23-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Na początek zapraszam do podróży po Rzymie, którą możemy przebyć w ślad za autorem artykułu o świętym mieście. Małżonkom, którzy mają problemy z poczęciem dziecka, polecam kilka słów o naprotechnologii – nowoczesnej metodzie leczenia niepłodności. Warto zapoznać się także z właściwościami miodu, pomocnego w problemach z sercem, z gardłem, a także w walce z innymi trudnościami zdrowotnym. Na zakończenie polecam wzruszające świadectwo Moniki – o tym, jak Bóg działa cuda i sprawia, że modlitwa innych ludzi zostaje wysłuchana.

 

Wiara i Zycie 22

Wiara i Zycie 22-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W czasie zbliżającej się piątej rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca gorąco polecam strony poświęcone wychowaniu, które zostały opatrzone cytatami naszego niezapomnianego Rodaka. Ponadto zachęcam do lektury tekstów o poście, z którymi szczególnie warto się zapoznać ze względu na przeżywany obecnie okres liturgiczny. Zainteresowanych spotkaniami religijnymi zapraszam do przeczytania kilku słów o Taizé; podróżnikom proponuję Szkice z Tatr. Wszystkich zaś zachęcam do rozważania Drogi Krzyżowej, jako jednej z praktyk Wielkiego Postu.

 

Wiara i Zycie 21

Wiara i Zycie 21-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tym czasie – Roku Kałańskiego – gorąco polecamy artykuł o św. Janie Marii Vianney’u – patronie proboszczów, a nawet całego duchowieństwa (od niedawna). Postać ta oraz jej mądre słowa niech pobudzają nas do głębszego zawierzenia Bogu i dążenia do świętości. Polecamy także kilka słów o Duchu Świętych, do którego warto się modlić, oraz tekst o książce „Opowieści z Narnii” – zwłaszcza dla rodziców może on być cenną wskazówką w doborze literatury dla swoich pociech.

 

Wiara i Zycie 20

Wiara i Zycie 20-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Nastał zimowy czas i może niektórym bardziej chce się spać, zatem może sobie poczytać trochę informacji o śnie ;). Zapraszamy gorąco do przeczytania artykułu o Doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny według św. Ludwika de Montfort oraz artykułu o milczeniu, które przyda się każdemu z nas w dobie wielomóstwa i wielotorowego przekazu informacji. Zachęcamy także do zapoznania się z kilkoma słowami na temat wiary i życia – może każy z was odnajdzie siebie w tym artykule i Boże działanie w swoim życiu?

 

 

 

Wiara i Zycie 19

Wiara i Zycie 19-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tym miesiącu zachęcamy do przeczytania kilku ciekawych artykułów. Po pierwsze o Archaniołach – istotach niebieskich, które warto choć trochę poznać, o św. Franciszku z Asyżu, oraz o Fatimie i prośbie Matki Bożej związanej ze zbawieniem dusz. Dobrze byłoby zapoznać się co to jest joga, aby wiedzieć, że nie jest ona najlepszym sposobem na rozwiązanie swoich problemów czy relaks. Dla podróżników polecam kilka stron o Kopenhadze, a dla ‘zwykłych szarych ludzi’ artykuł o uzależnieniach.

 

 

 

Wiara i Zycie 18

Wiara i Zycie 18-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Przyszło lato, a z nim gorące i słoneczne dni, oprócz wygrzewania się na słońcu zapraszamy także do Adoracji gdzie czeka na nas Sam Jezus, który oświeci nas swoim blaskiem. W tym numerze polecamy recenzję powieści antymagicznej „Anhar”, z którą warto się zapoznać oraz artykuł, z którego można się dowiedzieć czym jest prawdziwa mądrość. Poszukujących wspólnoty zachęcamy do zapoznania się z Odnową w Duchu Świętym, a dla spragnionych wysokich wzorców osobowości – święta Brygida Szwedzka – mistyczka i wizjonerka.

 

 

 

Wiara i Zycie 17

Wiara i Zycie 17-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Zaczęła się prawdziwa wiosna, a niedługo będzie lato – warto zastanowić się gdzie pojechać na urlop; podajemy propozycje ciekawych miejsc rekolekcyjnych. Małżonków oraz narzeczonych zachęcamy do zapoznania się lub odświeżenia sobie informacji na temat NPR. Szczególnie polecamy artykuł o bioenergoterapii – rzekomej formie leczenia różnych chorób... oraz dla mężczyzn, a także i kobiet, które chcą poznać potrzeby płci odmiennej – polecamy książkę pt. „Dzikie serce”. W tym numerze załączamy również apel z prośbą o pomoc samotnym mamom i nie tylko.

 

 

 

Wiara i Zycie 16

Wiara i Zycie 16-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Zapraszamy gorąco do poczytania o Miłości – najpiękniejszej rzeczy na tym (i przyszłym) świecie. Zachęcamy do zapoznania się z recenzją książki C.S.Lewisa – „Listy do nieznajomej”. Warto zajrzeć do artykułu, w którym opisane są cuda dokonane za wstawiennictwem Jana Pawła II. Polecamy również artykuł o wróżbach oraz o znakach czy pierścieniach, które nie są na pewno wizytówką chrześcijanina! Na koniec zaś polecamy zapoznać się z Kościołem Domowym – wspólnotą dla małżeństw i rodzin.

 

 

 

Wiara i Zycie 15

Wiara i Zycie 15-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tym noworocznym – skromniejszym – wydaniu zapraszamy Was do przeczytania artykułu o istocie Boga, która jest niezgłębiona, a jednak zachwycająca. Dla rodzin polecamy „Błogosławieństwa rodziny”, dla podróżników – artykuł o wyspach kanaryjskich, zaś dla każdego z nas wskazany jest artykuł o Mszy Świętej – największej tajemnicy świata. W czasie Wielkiego Postu warto zerknąć do strony o postanowieniach wielkopostnych – myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

 

 

Wiara i Zycie 14

Wiara i Zycie 14-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Tym razem przedstawiamy kilka ważnych słów o niebezpiecznej homeopatii. Warto dowiedzieć się skąd ona pochodzi i czy na pewno stosowanie jej jest właściwe. W tym numerze została opisana także postać bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszych czasów. Warto poczytać o zagrożeniach płynących z muzyki współczesnej oraz o tym jak dobrze i stosownie się ubierać. Polecamy również cytaty świętych... Na koniec proponujemy zajrzeć do słów o modlitwie nieustannej, które dotyczą każdego z nas.

 

 

 

Wiara i Zycie 13

Wiara i Zycie 13-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Idzie jesień..., ale oby w naszych duszyczkach zawsze była wiosna. Dlatego zapraszam Was do przeczytania na początek artykułu o szczęściu. W końcu każdy z nas go szuka... Warto też zaznajomić się z podejściem do zdobywania wiedzy i z mało znaną postacią – św. Gerardem Majellą. Dla tych co mają dzieci (także te jeszcze nienarodzone) polecam artykuł o Różańcu Rodziców. Ważne jest także to abyśmy wiedzieli czego się strzec w dzisiejszych czasach – rozpoczynamy cykl artykułów o okultyźmie. Dla zgłodniałych kilka słów o mało docenianym jabłku :)

 

 

 

Wiara i Zycie 12

Wiara i Zycie 12-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Są wakacje, ale także w tym czasie warto zadbać o swój rozwój duchowy. Proponujemy zaznajomić się z artykułami, które mogą być szczególnie interesujące, to jest Dowody na istnienie Boga, Słowo Kościoła o Kobiecie czy Kryzysy małżeńskie. Dla odprężenia polecamy artykuł o kręgosłupie – może właśnie nadszedł czas aby trochę poćwiczyć na świeżym powietrzu? Warto też wiedzieć co to jest szkaplerz karmelitański i poświęcić chwilę na lekturę o chrzcie świętym. Może ktoś z Was będzie chrzestnym w najbliższym czasie albo zaniesie do chrztu swoje własne dziecko?

 

 

 

Wiara i Zycie 11

Wiara i Zycie 11-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Wiosna już pełną parą... na dworzu cieplutko i radośnie, aż chce się żyć! W tych wiosennych miesiącach zapraszamy Was do przeczytania kilku ciekawych artykułów, przede wszystkim o sektach, aby nie wpaść w ich sidła, ale także o wielkim młodym świętym – Dominiku Savio, którego warto naśladować i mieć za orędownika w niebie. Tekst o ekologii też jest warty polecenia oraz artykuł o cudownym medaliku, z którym Matka Boża związała wielkie łaski. Można też zastanowić się nad człowieczeństwem...

 

 

 

Wiara i Zycie 10

Wiara i Zycie 10-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Idzie wiosna, a z nią budzi się życie. Idą Święta, i my także budzimy się do nowego życia. Chodzimy na rekolekcje, przygotowujemy się do najważniejszych Świąt w Roku, podczas których obchodzimy pamiątkę Zmartwychwstania Naszego Pana. W tym numerze zapraszamy do poczytania artykułu o radości wielkanocnej oraz o witaminkach na wiosnę. Zachęcamy do obejrzenia filmu „Gdyby jutra nie było” oraz do zastanowienia się nad cierpieniem. Przede wszystkim zaś polecamy artykuł o Dniu świętości życia.

 

 

 

Wiara i Zycie 09

Wiara i Zycie 09-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W dziewiątym numerze czasopisma „Wiara i życie”. Od tego numeru będzie się ono ukazywało jako dwumiesięcznik. W tych dwóch pierwszych miesiącach roku zachęcamy Was do małej refleksji związenj z Nowym Rokiem, w którym można wszystko zacząć od nowa. Możecie także poczytać o tym, jak ważne jest dawanie dobrego przykładu. Znajdziecie również kilka słów o wolności – źle i dobrze pojmowanej. Prezentujemy ciąg dalszy artykułu o przeziębieniu, tm razem o sposobach na chore gardło. Warto także, chociaż wirtualnie, zwiedzić Sanktuarium w Niepokalanowie.

 

Wiara i Zycie 08

Wiara i Zycie 08-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Grudzień to miesiąc radosny, ponieważ obchodzimy w nim Święta Bożego Narodzenia. O tym, co znaczą te Święta piszemy w tym numerze. Jest też kilka słów o Adwencie jako czasie duchowego przygotowania do nich. Można również znaleźć kilka słów o wpływie gier komputerowych na rozwój dzieci… Zachęcamy także do dalszej części artykułu o przeziębieniu, są w nim cenne wskazówki jak sobie z nim radzić, gdy ono nas dopadnie. A na koniec miesiąca można zerknąć do strony o Sylwestrze :)

 

 

 

Wiara i Zycie 07

Wiara i Zycie 07-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Miesiąc listopad skłania nas do refleksji nad życiem. 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, zaś 2 dnia tego miesiąca wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dajemy na wypominki, idziemy na groby i zastanawiamy się nad życiem po śmierci. Modlimy się za zmarłych, a sami dążymy do świętości. W naszej czasopiśmie można poczytać właśnie o tym jaki jest święty, jak samemu można się uświęcić za życia. Są także artykuły o wierze (2 część), o Matce Bożej (też 2 część) oraz o tym jak sobie poradzić ze zmęczeniem.

 

 

 

Wiara i Zycie 06

Wiara i Zycie 06-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W październiku w Kościele codziennie odmawia się Różaniec. My też o nim piszemy. Zachęcamy do poczytania artykułu o WIERZE, w którym zastanawiamy się, czy istnieje ktoś taki jak wierzący niepraktykujący. Warto także zapoznać się z tekstem o naszych opiekunach – Aniołach Stróżach, którzy mają swój dzień właśnie w tym miesiącu. Rozpoczynamy również cykl artykułów o Matce Bożej i Jej związku z Eucharystią. Bardzo ciekawy także jest artykuł o spowiedzi małżeńskiej oraz kilka słów o Św. Teresce z Lisieux.

 

Wiara i Zycie 05

Wiara i Zycie 05-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tym miesiącu zachęcamy Was do przeczytania artykułu o przepięknej Majorce. Zapraszamy także do lektury biografii niezwykłego świętego – Ojca Pio. Dla osób zastanawiających się nad przyszłym mężem czy żoną, polecamy artykuł o wyborze partnera życiowego, a dla mężatek planujących dziecko lub będących w stanie błogosławionym kilka słów o tym co można robić, a czego nie powinno się w czasie ciąży.

 

 

 

Wiara i Zycie 04

Wiara i Zycie 04-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W miesiącu lipcu i sierpniu mamy dla Was artykuł o rodzinie – o tym jak ważne jest wzrastanie w niej i rozwijanie. Zapraszmy do przeczytania artykułów o opalaniu i bezpiecznej jeździe samochodem. Spragnionym modlitwy w drodze polecamy pielgrzymkę do Częstochowy. Opisyjemy też trzech świętych mających swoje wspomnienia w te wakacyjne miesiące. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

 

Wiara i Zycie 03

Wiara i Zycie 03-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W tym miesiącu – miesiącu Jezusa zachęcamy gorąco do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, a także w procesji na Boże Ciało. Znajdziecie artykuł o początkach ojcostwa, a także o tym, jak można poradzić sobie ze stresem. Polecamy także wiadomości o sporcie – ważnym elemencie dbania o swoje ciało i zdrowie. Tym, którzy mają wolne, weekendy proponujemy wybrać się na piknik do Powsina.

 

 

 

Wiara i Zycie 02

Wiara i Zycie 02-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

W miesiącu Maryi zachęcamy Was do uczestnictwa w Nabożeństwie Majowym poświęconym Matce Bożej... Zapoznacie się także z tematem dotyczącym in vitro. Dla narzeczonych proponujemy artykuł o dorastaniu do małżeństwa (jest w nim mowa o tym, jak lepiej przygotować się do ślubu), zaś dla osób poszukujących pracy, polecamy artykuł, w którym opisane jest jak szukać przyszłego miejsca pracy. W maju patronuje Św. Józef. Nie zapominajcie o tym wielkim świętym w swoich modlitwach.

 

 

 

Wiara i Zycie 01

Wiara i Zycie 01-tresc

kliknij w okładkę, aby powiększyć

Drodzy czytelnicy

Witam Was w pierwszym, kwietniowym numerze czasopisma „Wiara i życie”.

Jest on adresowany do wszystkich, którzy chcą dobrze przeżyć swoje życie zgodnie z zasadami wiary katolickiej. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych informacji związanych bezpośrednio z wiarą (np. o przeżywaniu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych), modlitwą, świętymi patronami, a także z życiem codziennym (m. in. praktyczne wskazówki jak dbać o zdrowie...). Możecie się także dowiedzieć, gdzie warto pojechać, by odpocząć w nadzwyczajnym miejscu

 

 

 

Słowo dnia