Numer 18 - Marzec-Kwiecień 2022

WiZ numer 18 okladkaWiZ numer 18 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w osiemnastym numerze czasopisma „Wiara i Życie”, który przypada na okres Wielkiego Postu. W obliczu ostatnich dramatycznych wydarzeń i wojny na Ukrainie łączmy się wszyscy we wspólnej modlitwie o pokój.

W tej intencji warto również podjąć post, do czego zachęcił wiernych papież Franciszek.

Wielki Post to okres, w którym podejmujemy pracę nad sobą. Nie po to, aby być doskonałym, ale aby czynić postępy w naszym życiu duchowym. W tym czasie szczególnie pamiętajmy o uczynkach miłosierdzia wobec innych, zgodnie ze słowami Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36). Módlmy się również za konających, którzy bardzo potrzebują naszej duchowej pomocy.

W tym numerze przybliżamy postać świętego lekarza – Józefa Moscatiego, który nie bał się narażać swojego życia dla swoich pacjentów.

Gorąco prosimy o wsparcie naszego dzieła, aby mogły ukazywać się kolejne numery czasopisma „Wiara i Życie”. Darowizny można przekazać na konto Fundacji: Bank Pekao S.A. 96 1240 1125 1111 0010 8920 2037. Można nas także wspomóc poprzez dokonanie zakupów wartościowych książek i dewocjonaliów w naszym sklepiku internetowym na stronie  www.wiaraizycie.pl/sklep-on-line

 

Wtedy powiedz im: Tak mówi Pan Bóg: Oto biorę drewno Józefa, które jest w ręce Efraima oraz plemion Izraela, jego sprzymierzeńców, i przykładam je do drewna Judy, i czynię je jednym drewnem po to, by w ręku moim byli jedno.
A drewna, na których będziesz pisał, będą przed ich oczami w twym ręku.

[Ez 37, 19-10]

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać