Numer 16 - Listopad - Grudzień

WiZ numer 16 okladkaWiZ numer 16 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w szesnastym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Pierwsze dni listopada w sposób szczególny skłaniają nas do zadumy nad naszym życiem doczesnym i wiecznym, nad przemijającym czasem i odchodzeniem z tego świata. Wierzymy, że nasze życie zmienia się, ale się nie kończy i „gdy rozpadnie się dom naszej doczesnej pielgrzymki znajdziemy przygotowane w Niebie wieczne mieszkanie”.

 

Czytaj dalej

Numer 15 - Wrzesień-Październik

WiZ numer 15 okladkaWiZ numer 15 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w piętnastym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. W tym powakacyjnym czasie podejmujemy temat modlitwy, której nie możemy zaniedbywać, jeśli chcemy dbać o naszą relację z Bogiem.

Przybliżamy także sylwetkę Carlo Acutisa – nastolatka z Włoch, który niedawno został ogłoszony błogosławionym. Dał on swoim życiem przykład wielu młodym ludziom na to, jak realizować swoje pasje, jednocześnie mając głęboką wiarę w sercu.

Czytaj dalej

Numer 14 - Lipiec - Sierpień

WiZ numer 14 okladkaWiZ numer 14 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w czternastym, wakacyjnym numerze czasopisma „Wiara i Życie”. Niebawem większość z nas wyjedzie na urlop. W chwilach zasłużonego odpoczynku pamiętajmy o Panu Bogu, który wszędzie jest z nami gdziekolwiek jesteśmy. W tym numerze piszemy o tym, że warto rozważać cnoty Maryi, która powinna być dla nas wzorem godnym do naśladowania. 

Czytaj dalej

Numer 13 - Maj - Czerwiec

WiZ numer 13 okladkaWiZ numer 13 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w trzynastym numerze czasopisma „Wiara i Życie” w okresie, gdy przyroda rozkwita i budzi się do życia. Ten wyjątkowy wiosenny czas możemy wykorzystać do rozwoju duchowego poprzez poświęcenie się Trzem Sercom: Jezusa, Maryi i Józefa. Dokładnie 78 lat temu w jednej z dzielnic Warszawy, na Siekierkach, miały miejsce niezwykłe objawienia Matki Bożej, które opisujemy w tym numerze.

Czytaj dalej

Numer 12 - Marzec - Kwiecień

WiZ numer 12 okladkaWiZ numer 12 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w dwunastym numerze czasopisma „Wiara i Życie” – w czasie Wielkiego Postu, który warto wykorzystać do prawdziwego nawrócenia i otwarcia się na Boże Miłosierdzie. Jak powiedział Pan Jezus do św. siostry Faustyny: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dokąd nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego”.

Czytaj dalej

Numer 11 - Styczeń - Luty

WiZ numer 11 okladkaWiZ numer 11 trescDrodzy czytelnicy!

Witamy Was w jedenastym numerze czasopisma „Wiara i Życie” – w momencie, gdy zaczyna się Nowy Rok, a wraz z nim noworoczne postanowienia. Zachęcamy do częstszej lektury Biblii, a wytwałym polecamy roczne czytanie Pisma Świętego.

Pan Jezus powiedział: „Obyście mieli pokój we Mnie. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Ja zwyciężyłem świat” (J 16, 33).

Czytaj dalej

Wtedy powiedz im: Tak mówi Pan Bóg: Oto biorę drewno Józefa, które jest w ręce Efraima oraz plemion Izraela, jego sprzymierzeńców, i przykładam je do drewna Judy, i czynię je jednym drewnem po to, by w ręku moim byli jedno.
A drewna, na których będziesz pisał, będą przed ich oczami w twym ręku.

[Ez 37, 19-10]

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać