20202906

Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów.

[św. Teresa z Lisieux]

20191205

"To pewne, że obok Komunii świętej żaden czyn nie jest tak miły Bogu i tak pożyteczny, jak odwiedzanie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zamieszkałym na ołtarzach. Wiedz, że jednym kwadransem poświęconym Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie dokonujesz więcej, niż wszystkimi innymi zajęciami przez resztę dnia."

[św. Alfons Liguori]

20191027

„Najświętsza ofiara Ołtarza jest pomiędzy świętemi praktykami Wiary naszej tem, czem słońce jest pomiędzy gwiazdami, albowiem ona prawdziwie jest duszą pobożności i ośrodkiem religji chrześcijańskiej, do której wszystkie jej tajemnice i prawa się odnoszą. Jest to niewymowna tajemnica miłości Bożej, przez którą Jezus Chrystus, oddając się nam rzeczywiście, napełnia nas hojnie swemi łaskami i dobrodziejstwami”.

[Św. Franciszek Salezy - biskup i doktor Koscioła]

20191024

O czyśćcu: "Jedna sekunda palenia ognia Bożej sprawiedliwości to jest najstraszniejsza rzecz jakiej w życiu doświadczyłem" (Andrzej D.)

Dziś można zacząć Nowennę za dusze czyśćcowe (24-1.XI): https://gloria.tv/article/wcUGcDaabkHf2ymN9RqAv8YSB)

Gorąco polecam świadectwo Pana Andrzeja: https://www.youtube.com/watch?v=ZfdPBl9Su_c

20191023

"Nawet serce człowieka ze złymi skłonnościami wyda cnoty, jeśli dostanie się pod kierunek mądrego i szlachetnego wychowania."

[Bł. ks. Ignacy Kłopotowski]

20191022

Dziś, 22 października wspominamy św. Jana Pawła II (w dzień inauguracji jego pontyfikatu). 
"Świętość życia oznacza przyznanie Bogu pierwszego miejsca w waszych myślach i czynach; oznacza poszanowanie Jego woli w życiu rodzinnym oraz prawdę i sprawiedliwość we wzajemnym obcowaniu z innymi, świętość oznacza znajdywanie czasu na modlitwę, miłość bliźniego, przebaczenie dla krzywdzicieli i cierpliwość w doświadczeniach życia. Oznacza wzrost w znajomości prawd wiary, w pobożności i w posłuszeństwie wobec wiekuistego Ojca". [JP2]
 Módlmy się o świętość dla naszych rodzin.

20191016

Dziś 16.X przypada 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, stad każdy 16-ty dzień m-ca może być dniem szczególnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
17 lat temu Jan Paweł II wprowadził do różańca Tajemnice światła.

 "Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy. Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć!..."  [św. Jan Paweł II]

20191011

"Jeżeli myślisz o sobie, że jesteś beznadziejnym grzesznikiem,  to będziesz popełniał kolejne grzechy, bo to i tak nic nie zmieni. Gdy atakuje pokusa, trzeba pamiętać, że jesteś dzieckiem Boga. Zadaję sobie dwa pytania: kim jest mój Tata? Kim ja jestem, jaką mam niewiarygodna wartość? I powiedz sobie: Jesteś zbyt wspaniały, żeby wejść w bagno grzechu."

[Ks. Dominik Chmielewski "Wojownik leży krzyżem"]

20191008

"Idź do Madonny. Miłuj Ją. Zawsze pamiętaj o modlitwie różańcowej. Odmawiaj ją dobrze, tak często, jak tylko możesz. Najważniejsze byś modlił się duszą, nigdy nie męczył się modlitwą. Różaniec porusza serce Boga i pomaga w otrzymać potrzebne łaski."

[św. Ojciec Pio]

20191007

Dziś, 7 października obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ktore zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto.
"Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem.”  [sługa Boży August Hlond]

Królowo Różańca świętego - módl się za nami!

20191006

Dziś urodziny ks. Dolindo, który zmarł 138 lat temu.

"On urodzil sie swietym. Swiety Antoni, Franciszek czy Augustyn - oni wszyscy najpierw wiedli ziemskie, czasem wrecz upojne zycie, a potem nawracali sie i stawali swietymi. A ks. Dolindo swietym sie urodzil.

Ktore dziecko w wieku dwoch lat czuje Jezusa zywego na ustach mamy, zapach Jezusa na jej plaszczu, kiedy wraca ze Mszy? A Dolindo to czul. Ktore dziecko, bite do krwi, z otwartymi ranami po operacji, w bezgranicznym strachu modli sie za tego samego tate i wychwala Boga? Kto wystrugalby potem wlasnymi raczkami krzyz i calowal go z milosci do Meki Chrystusa?  Ktory kaplan odsuniety na dwadziescia lat od odprawiania Mszy i od spowiedzi nie tylko zostanie w Kosciele, ale i bedzie go kochal? I nie pozwoli powiedziec o Kosciele zlego slowa? Heros pokory! Kto przed tymi, ktorzy obrzucaja go oszczerstwami, kleka i blogoslawi im? Swiety".

20191005

Dziś wspominamy św. Faustynę Kowalską - polską mistyczkę i stygmatyczkę.

Dziś pierwsza sobota miesiąca - dzień wynagrodzenia Sercu Maryi poprzez Spowiedź, Komunię, Różaniec, 15 min. Rozważania o tajemn. Różańc. aby uchronić dusze przed piekłem.

"...niczym sobie poczytuję trud i cierpienie, chociażby największe i chociażby miały trwać do końca świata, ponieważ one mają koniec, a dusze, które się przez to nawróciły, są uratowane od mąk nieskończonych.

[sw. s. Faustyna]

20191004

Dziś  wspominamy św. Franciszka z Asyżu - mistyka, stygmatyka, miłośnika przyrody.

Dziś też jest pierwszy piątek miesiąca, w którym możemy przyjąć Komunię świętą wynagradzającą Sercu Jezusa za grzechy własne i świata. Warto też w tej intencji odmówić Różaniec.

Matka Boża: "Tak wiele jeszcze możecie wyprosić Miłosierdzia, tak jeszcze wiele dusz uratować, wynagrodzić Ojcu Niebieskiemu za te wszystkie zniewagi, poprzez codzienne odmawianie Różańca. Ja pragnę cały świat opasać Moim Różańcem i życzeniem Moim jest, Moje przemiłe ziemskie dzieci, aby każdy z was wziął udział z ochotnym sercem w Boskim Planie ratowania ludzkości."

20191003

Dziś pierwszy czwartek miesiąca - okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

"Ten, kto w cierpliwości trwa przed milczącym Bogiem – a może trzeba będzie trwać bardzo długo – modli się prawdziwie."

Benedykt XVI
Więcej artykułów…

© 2019 • Fundacja Wiara i Życie • Wszelkie prawa zastrzeżone

Wciśnij Enter aby wyszukać
Wciśnij Enter aby wyszukać